بی‌خبری از درگذشت معمار فوتبال تبریز/ کام تراکتوری‌ها تلخ شد

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/02/Orginal/aac4af1b46dd4e819f4ca68803ea83eb..jpg

سرمربی سابق و مشهور تیم فوتبال تراکتورسازی ۲ سال پیش در بی‌خبری درگذشته است.

‌واسیلی گوجا‌ سرمربی رومانیایی سابق تیم تراکتورسازی که به عنوان اولین مربی خارجی فوتبال ایران بعد از انقلاب اسلامی شناخته می‌شود، در اواخر سال 2016 به دنبال یک بیماری سخت درگذشته است.

این درحالی است که جامعه فوتبال تبریز هیچ خبری از فوت این مربی سرشناس که فوتبال تبریز را متحول کرده و بازیکنان بزرگی نظیر کریم باقری، سیروس دین‌محمدی، حسین خطیبی، اسماعیل حلالی، یونس باهنر، علی ابراهیمیان، ناصر فرشباف، ناصر فراستی و …. پرورش داده بود، نداشت.

عکس تیمی تراکتورسازی با سرمربیگری واسیلی گوجا

مرگ واسیلی گوجا در سکوت کامل خبری نشان می‌دهد که اگر در ویترین و جلوی چشم باشید همه به یادتان هستند، اما در دورانی بازنشستگی حتی مرگ‌ات هم خبر نمی‌شود.

واسیلی گوجا که از وی به عنوان معمار فوتبال تبریز یاد می‌شود، در سال 1369 به عنوان سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز انتخاب شد و در سال 1371 این تیم را به مقام سوم ایران رساند. وی در سال‌های 74 و 83 نیز هدایت تیم تراکتورسازی را برعهده داشت.

این مربی رومانیایی برای مدتی مدیر آکادمی باشگاه دبیری تبریز بوده و مشغول به استعدادیابی بود که پس از چندی به کشورش بازگشت و درنهایت در سن 61 سالگی در زادگاهش بروشو رومانی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

تصویری از واسیلی گوجا در آخرین روزهای زندگی‌اش

سرنوشت این مربی خارجی تراکتورسازی همانند رایکوف سرمربی صربستانی استقلالی‌ها بود. سی سال پس از ترک باشگاه استقلال توسط رایکوف و در زمستان سال 85 مسئولان این باشگاه تهرانی اعلام کردند که در پی یافتن او و دعوت‌اش به ایران برای تجلیل و قدردانی هستند، اما آن هنگام چند ماه از مرگ مربی پیشین استقلال می‌گذشت.

در حالی که هیچ خبری از فوت واسیلی گوجا در ایران منتشر نشده است، چندین سایت و روزنامه کشور رومانی فوت این مربی سابق تراکتورسازی را تایید کردند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest