خطیبی: تراکتور یک مربی در حد گواردیولا می‌خواهد!

http://static2.tamasha.com/files/picture/01239060.jpg

سرمربی سابق تراکتورسازی معتقد است که این باشگاه به یک مربی درجه یک خارجی نیاز دارد.

بر اساس تصمیمی که مالکان باشگاه تراکتورسازی گرفتند این باشگاه باید 100 درصد واگذار شود اما دراین‌بین چند مورد باید در نظر گرفته شود. اول اینکه بخش، شرکت و نفری که باشگاه تراکتورسازی به آن واگذار می‌شود باید سابقه خوبی در امر ورزش و فوتبال داشته باشد تا باشگاه تراکتورسازی هیچ‌گاه به سرنوشت تیم‌هایی چون استیل آذین و بهمن گرفتار نشود.

فردی که مالکیت باشگاه تراکتورسازی را بر عهده می‌گیرد ابتدا باید خواسته هواداران را در نظر بگیرد، خواسته آن‌ها هم کاملاً مشخص است؛ قرار گرفتن در جمع 3 تیم بالای جدول و قهرمانی.

اینکه تیم تراکتورسازی با مالک جدید خود در رده‌های ششم و هفتم قرار بگیرد هواداران این تیم را راضی نمی‌کند. تراکتورسازی در حال حاضر در شرایطی قرار دارد که بهترین مربی را باید جذب کند. ساغلام مربی خوبی است ولی او در دنیا یک مربی درجه 2 محسوب می‌شود اما تراکتورسازی به یک مربی درجه یک نیاز دارد.

مربیانی مانند مورینیو و گواردیولا که جزو 20 مربی مطرح دنیا هستند، لایق سرمربی تراکتورسازی هستند. این تیم باید از بهترین‌ها استفاده کند. اگر می‌خواهیم یک مربی سطح بالا به تراکتورسازی بیاوریم این باشگاه باید به آقای زنوزی واگذار شود چون این امر با واگذاری باشگاه به وی محقق می‌شود.

زنوزی از جنس شهر تبریز است و زادگاهش اینجاست. او آبرویش را دوست دارد و قطعاً می‌خواهد تراکتورسازی بهترین نتیجه را کسب کند و در بهترین حالت در رقابت‌های مختلف حاضر شود.

درصورتی‌که باشگاه به آقای زنوزی واگذار شود او تراکتورسازی را نه‌تنها در لیگ برتر ایران بلکه برای قهرمانی آسیا خواهد بست. تا جایی هم که می‌دانم همه با واگذاری باشگاه به زنوزی موافق هستند. شخص آقای زنوزی هم از این موضوع استقبال کرده است. وی عقبه خوبی در باشگاه گسترش فولاد دارد و این باشگاه را به بهترین باشگاه خصوصی ایران تبدیل کرد.

خطیبی اظهار داشت: اگر زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی شود من احساس می‌کنم اولویت اولش تیم تراکتورسازی خواهد بود و گسترش فولاد در اولویت‌های بعدی او قرار می‌گیرد. اگر این اتفاق بیفتد تراکتورسازی جزو بهترین تیم‌های آسیا می‌شود.

همه پیشکسوتان فوتبال آذربایجان نظرشان روی زنوزی است. مردم و هواداران هم از این موضوع استقبال می‌کنند. من از آقایان سردار خرم، عباسی و الیاسی می‌خواهم که اولویت اولشان واگذاری باشگاه به زنوزی باشد.

تراکتورسازی هیچ‌گاه به چنین سرنوشتی دچار نمی‌شود چون پشتوانه بزرگی به نام هوادار دارد و این پشتوانه کوچکی نیست. برند هوادار می‌تواند همیشه تراکتورسازی را پابرجا نگه دارد.

وقتی تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس مربیانی مانند برانکو و شفر را استخدام می‌کنند تراکتورسازی هم به یک مربی در این سطح نیاز دارد.

اگر زنوزی مالک باشگاه تراکتورسازی شود شک نکنید که یک مربی درجه یک خارجی را به ایران می‌آورد. مربی‌ای در حد و اندازه‌های مورنیو، گواردیولا و انریکه می‌توانند گزینه سرمربی گری تراکتورسازی باشند.

منبع: ورزش سه

The Latest