رکورد جالب الاهلی عربستان در لیگ قهرمانان آسیا

http://static2.tamasha.com/files/picture/01299374.jpg

حریف عربستانی تیم تراکتورسازی نیمی از عناوین گل‌های برتر هفته‌های مختلف از دور گروهی را از آن خود کرده است.

رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا پس از برگزاری دور گروهی در مناطق غرب و شرق متوقف شده و قاره کهن منتظر آغاز مرحله یک هشتم نهایی است.

در این فاصله ایجاد شده، سایت رسمی AFC رای گیری مربوط به بهترین گل دور گروهی را ترتیب داد و 6 گل برتر مربوط به 6 هفته این مرحله را برای عنوان مذکور کاندید کرد.

در این رای گیری گل چنگ چین لونگ، بازیکن تیم کیچه هنگ کنگ بالاترین رای را آورد و بهترین گل دور گروهی لقب گرفت. نکته جالبی که با مرور گزینه‌های نظرسنجی قابل مشاهده بود، سهم بالای یکی از تیم‌ها در این فهرست است. مطابق آرایی که پس از برگزاری هر هفته از رقابت‌ها از کاربران گرفته شده، بازیکنان تیم الاهلی عربستان در 3 هفته زننده زیباترین گل‌های آسیا نام گرفته اند و از این حیث رکوردی جالب برای این تیم به ثبت رسیده است.

گل‌های تایسیر جاسم در هفته دوم، مهند عسیری در هفته پنجم (به تراکتورسازی) و مؤمن زکریا در هفته ششم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا همگی عنوان بهترین گل را به دست آوردند و باعث شدند تیم الاهلی در نظرسنجی نهایی مرحله گروهی 3 کاندید داشته باشد.

به جز این 3 گل و گل بازیکن کیچه (که در نهایت برنده شد)، عبدالله الزوری از الهلال و اکرمجن آلیبائف از لوکوموتیو تاشکند دیگر نامزدهای کسب عنوان بهترین گل دور گروهی لیگ قهرمانان بودند.

منبع: ورزش سه

The Latest