عجیب ولی واقعی: یحیی بهتر از ساغلام!

http://static2.tamasha.com/files/picture/01260203.jpg

یحیی گل محمدی، مربی کنار گذاشته شده تراکتور عملکرد بهتری نسبت به سرمربی ترک تبار این تیم داشت.

تراکتور در بحرانی ترین فصل با بدترین نتایج به ایستگاه پایانی رسیده و حالا تی تی‌ها از بقا در لیگ برتر خرسند و به امید روزهای بهتر در آینده هستند.

آن‌ها فصل را با یحیی گل محمدی و تیمی متشکل از بازیکنان بسیار جوان و کم تجربه آغاز کردند و البته در این راه، چند مهره با تجربه اما اغلب مسن در کنارشان بودند. قرعه کشی لیگ، کار را برای یحیی و شاگردانش بسیار سخت کرد، آن‌ها در گام نخست و در گرمای بی سابقه اهواز به مصاف استقلال خوزستان رفتند و سپس با سرخابی‌ها دیدار کردند، نفت تهران و سایپا هم حریفان بعدی بودند.

کار با یحیی و حمایت سکوهای یادگار پیش رفت اما کسی از وضعیت راضی نبود. همه منتظر زمستان و خریدهای جذاب و پس از آن نتیجه گیری بودند. نیم فصل فرا رسید؛ پهلوان، مهدی پور، شربتی، اسماعیلی فر و… جذب شدند تا دست یحیی روی نیمکت باز و بازتر باشد اما شکست در ضربات پنالتی مقابل استقلال خوزستان و حذف از جام حذفی، باخت مقابل صدرنشین بلامنازع لیگ پرسپولیس و توقف برابر استقلال، کار را برای یحیی سخت و سخت تر کرد.

تیم او مشخصا پیشرفت چشمگیری در زمین از خود نشان داد اما کاسه صبر هواداران لبریز شده بود و انتقال این نارضایتی به مدیران، سبب شد تا سرانجام کار مربی اصالتا آذربایجانی در تراکتور به اتمام برسد.

ساغلامِ ترکیه‌ای با نظر مستقیم هواداران به تبریز آمد تا بزرگترین شهر آذری نشین ایران صاحب یکی از بهترین مربیان ترک زبان فوتبال دنیا شود. ساغلام با قراردادی گران قیمت و کارنامه‌ای پر بار به تبریز آمد اما بازهم آن چیزی که تراکتور می‌خواست، به واقعیت تبدیل نشد. چرخ تراکتور با این مربی چند بازی چرخید اما کشتی او هم به گل نشست و باخت‌ها یکی پس از دیگری فرا رسیدند تا نایب قهرمان سه دوره لیگ برتر، به مدعی سقوط تبدیل شود.

تبریزی‌ها با مربی مورد علاقه شان در آسیا هم به توفیقی نرسیدند و باوجود حضور بازیکنان بهتر نسبت به نیم فصل اول، به نتایج ضعیف تری هم دست یافتند.

شاید ساغلام در ابتدا با شرایط فوتبال ایران آشنا نبود و شاید عدم حضور از ابتدای فصل عامل این نتایج ضعیف بودند، اما حالا راهکار مدیران تراکتور برای رهایی از این بن بست چیست؟ یک تغییر دیگر یا تصمیمی غیر منتظره؟!

یحیی گل محمدی (22 بازی)

برد: 7 باخت: 8 مساوی: 7

گل زده: 25 گل خورده: 25

امتیاز: 28

ارطغرل ساغلام (15 بازی)

برد: 2 باخت: 7 مساوی: 6

گل زده: 10 گل خورده: 19

امتیاز: 12

منبع: ورزش سه

The Latest