پیشنهاد بلندمدت برای تمدید قرارداد با اقبال هواداران/ ساغلام در تراکتورسازی ماندنی می‌شود؟

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/02/Orginal/20947919493a4cef9f73d3a7b784528c..JPG

ارطغرل ساغلام درحالی از پیشنهاد بلندمدت باشگاه تراکتورسازی برای تمدید قراردادش خبر می‌دهد که اظهاراتش پس از بازی با صنعت نفت رنگ و بوی خداحافظی می‌داد.

ارطغرل ساغلام، سرمربی ترکیه‌ای تیم تراکتورسازی علیرغم اینکه نتوانسته است انتظارات را برآورده سازد و از زمان برعهده گرفتن سکان هدایت سرخ‌پوشان در 15 بازی مختلف لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا تنها 2 پیروزی بدست آورده است، اما با توجه به بازی‌های چشم‌نوازی که تیمش ارائه می‌دهد، همچنان مقبول اکثریت هواداران است و بسیاری از پرشورها خواستار تمدید قرارداد وی هستند.

در این بین، برخی از هواداران نیز منتقد ادامه حضور این مربی ترک‌تبار هستند و آنها جذب دو بازیکن خارجی بی‌کیفیت و تغییرات ناگهانی او در چینش تیم که سورپرایزهایش نتیجه معکوس داده و منجر به ناکامی شد را دلایل خود برای پایان همکاری با این مربی عنوان می‌کنند. این قشر از هواداران همچنین قرارداد نجومی ساغلام را نیز مورد نقد قرار داده و هدر رفت هزینه‌ها در صورت تمدید را هشدار می‌دهند.

اما تمام این موافقت‌ها و مخالفت‌ها درحالی است که ساغلام اولین دوره حضورش در فوتبال ایران را تجربه می‌کند و اگر او را با برانکو ایوانکوویچ مقایسه کنیم، نتایجش تقریبا مشابه بوده است، با این تفاوت بزرگ که سرمربی کروات پرسپولیس با شناخت از فوتبال ایران عهده‌دار مسئولیت فنی تیم پایتخت‌شین شد که با وجود این، در همان مقطع ابتدایی - اواخر لیگ چهاردهم - نتوانست نتایج خوبی بگیرد و درواقع موفقیت برانکو نتیجه اعتماد مدیران باشگاه است.

این درحالی است که در قیاس عملکرد ساغلام با وینفرد شفر سرمربی آلمانی استقلال که او نیز به مثابه همتایش در تراکتورسازی برای نخستین بار در فوتبال ایران مشغول به کار شده است، در نتایج به صورت کاملا عکس بوده که مهمترین دلیل این موضوع تجربه بالای شفر و نیز ابزاری است که مربی آلمانی در اختیار دارد؛ البته خرید فوق‌العاده مهاجم خارجی در نیم‌فصل وجه تمایز بزرگ این دو مربی خارجی فوتبال کشور است که منتقدان ساغلام نیز بر آن تاکید دارند.

با این تفاسیر، تصمیم خود ساغلام نیز برای ادامه همکاری مهم است که او در آخرین اظهارنظرش پس از بازی روز گذشته در صفحه اینستاگرامش اعلام داشت: ‌در ارتباط با پیشنهاد همکاری بلندمدت از سوی هیات مدیره قدیم و جدید و نیز عشق و محبتی که هواداران در هر فرصتی نسبت به ما ابراز داشته‌اند، احساس غرور و افتخار می‌کنم. در خصوص برنامه‌ام برای فصل آینده هم باید بگویم پس از مشورت با کادرم، نتیجه نهایی را اعلام خواهم کرد.‌

حال در این شرایط که ساغلام از پیشنهاد بلندمدت باشگاه برای تمدید قرارداد خبر می‌دهد و از طرفی صحبت‌هایش در نشست خبری رنگ و بوی خداحافظی می‌داد، بایستی منتظر ماند و دید پس از پایان لیگ چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و آیا این مربی ترکیه‌ای ابقاء شده و به کارش در تراکتورسازی ادامه می‌دهد یا با وضعیت اسف‌بار کنونی که سرخ‌پوشان روی نوار نبردن گام برمی‌دارند و پرشورها در حسرت پیروزی به سر می‌برند، به آخر خط رسیده است؟

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest