تراکتورسازی به رنسانس و نوزایی نیاز دارد/ «خصوصی‌سازی»، علاج تیم محبوب آذربایجان

http://www.anaj.ir/Upload/Image/1397/02/Orginal/9f8aaa306903468db07c34dd2b6951ad..jpg

مفسر و تحلیلگر فوتبال کشورمان در خصوص وضعیت تیم تراکتورسازی اعلام کرد که این تیم به یک رنسانس و نوزایی نیاز دارد، اندیشه‌ای فراتر از تعویض‌ها.

تیم فوتبال تراکتورسازی که فصل جاری را با مشکلاتی نظیر محرومیت از نقل و انتقالات آغاز کرده بود، درحالی به انتهای فصل رسیده است که بدترین نتایج خود را از زمان بازگشت به لیگ برتر به ثبت رسانده و تا این هفته نیز احتمال سقوطش به دسته پایین‌تر وجود داشت که در نهایت سرخ‌پوشان با تساوی خانگی مقابل صنعت نفت آبادان و کسب یک امتیاز از این بازی، حکم بقای خود را در این رقابت‌ها امضاء کردند.

بی‌گمان یکی از عوامل ناکامی تیم پرطرفدار فوتبال آذربایجان به عملکرد فاجعه‌بار بازیکنان این تیم علی‌الخصوص مهاجمانش برمی‌گردد، جایی که یاران باتجربه‌ای چون محمد ابراهیمی نتوانستند انتظارات را برآورده سازند و در توصیف کارنامه ضعیف این بازیکن همین بس که در دو بازی اخیر خانگی با موقعیت‌سوزی‌های خود در دقایق پایانی فرصت پیروزی را از تراکتور گرفت تا به جای 6 امتیاز تنها 2 امتیاز اندوخته تیمش باشد.

البته علل دیگری در این نتایج ضعیف دخیل بوده‌اند و بی‌انصافی است که تمامی آنها را متوجه بازیکنان ساخت، از جمله خود هواداران تراکتورسازی که با موضع‌گیری اشتباه‌شان در نقل و انتقالات نیم‌فصل مانع از تغییرات مثبت در تیم شدند و همچنین مدیریت باشگاه که با وجود مرتفع ساختن مشکلات اقتصادی و خطرهای بعدی محرومیت از سوی فیفا، هیچ عکس‌العملی نسبت به نتایج و حواشی و در راس آنها اعتصاب بی‌جای بازیکنان نداشت!

امیر حاج‌رضایی، مفسر و تحلیلگر فوتبال کشورمان طی یادداشتی کوتاه که در ادامه می‌خوانید، به وضعیت تیم تراکتورسازی در فصل جاری پرداخته است. از نظر او تراکتور نیاز به یک رنسانس و نوزایی نیاز دارد، تغییراتی ماورای آنچه که در مدیریت این باشگاه رخ داد. این کارشناس فوتبال کشورمان با اشاره‌ای که به اعتراض پرشورها به نظامی بودن تیمشان داشته، غیرمستقیم راهکار خروج این تیم از شرایط کنونی را خصوصی‌سازی بیان می‌کند:

‌تراکتورسازی تیمی کاملا ناموفق در عرصه‌های داخلی و آسیایی بود و این نابسامانی و سقوط، منجر به حکمی شد که به برکناری مدیرعامل باشگاه انجامید. اگر این تغییر و انتصاب شکست‌های تیم محبوب دیار آذربایجان را به یک شخص محدود کنیم، خردورزی و تفکری کارساز نیست، چراکه بعد از تشخیص بیماری به درمان پرداخته‌ایم و آینده نشان خواهد داد که با یک برکناری فیزیکی، همه‌چیز به جای خود بازخواهد گشت یا خیر. اعتراضی به این تصمیم نیست، اما می‌ماند اینکه برای نجات تراکتور، اندیشه‌ای فراتر از تعویض‌ها که در فوتبال ما رونق فراوان دارد، لازم است.

تراکتورسازی به یک رنسانس و نوزایی نیاز دارد و برای ایجاد این جریان، تفکراتی لازم است که پویایی و بالندگی این تیم شمال غربی کشور را در مسیر درست قرار دهد. این تغییر پاسخی است به خواست هواداران به شدت ناراضی تراکتور که در شعارهایشان متبلور است. آن‌ها خواهان تیمی نظامی نیستند، حالا بخشی از این فشارها با این تغییر کاسته می‌شود.‌

منبع: پایگاه اطلاع رسانی آناج

The Latest